Služby

Izotermické žíhání

Popis

Účelem je vytvoření měkké, tvárné a dobře obrobitelné struktury, která je vhodná pro konečné tepelné zpracování nástrojů.

Provádíme v ochranné atmosféře ohřevem do oblasti teplot Ac3, výdrží na této teplotě 1-2 hodiny, rychlým ochlazením na teplotu izotermické výdrže 600-650°C, výdrží na této teplotě až do skončení přeměny austenitu na perlit a následným dochlazením v peci nebo na vzduchu.
Zajímavost: Izotermické žíhání se nehodí pro velké vsázky, které nelze dostatečně rychle a rovnoměrně ochladit.

Fotky

Parametry

Další informace

 • Faq:

  Otázky a odpovědi k izotermickému žíhání

  Izotermické žíhání se provádí v ochranné atmosféře, dochlazuje se v peci nebo na vzduchu.
  Izotermické žíhání slouží k vytvoření měkké, tvárné a dobře obrobitelné struktury, která je vhodná pro konečné tepelné zpracování nástrojů.
  Izotermické žíhání provádíme v ochranné atmosféře ohřevem do oblasti teplot Ac3, výdrží na této teplotě 1-2 hodiny, rychlým ochlazením na teplotu izotermické výdrže 600-650 °C, výdrží na této teplotě až do skončení přeměny austenitu na perlit a následným dochlazením v peci nebo na vzduchu.
  Žíhání jsou různé kombinace ohřevu, výdrže a rychlosti chlazení.
  Různé způsoby žíhání snižují tvrdost a tím usnadňují obrábění, zlepšují rovnoměrnost struktury, odstraňuje vnitřní pnutí či jinak zlepšují parametry polotovaru.
  Magnetizační žíhání, žíhání na měkko, normalizační žíhání, žíhání na snížení pnutí, rozpouštěcí žíhání, sferoidizační žíhání, izotermické žíhání.